Základní informace

Vizuální lokátor chyb pro verifikaci optických vláken a řešení problémů
V dnešních dynamických pracovních prostředích je maximalizování produktivity nezbytností. Ať už instalujete nové optické linky nebo opravujete stávající síť, čím rychleji problém najdete, tím rychleji ho můžete vyřešit. Pokud čelíte komplexní síti optických vláken, konektorů a propojovacích kabelů, tak se to snadněji řekne, než udělá.S vizuálním lokátorem chyb VisiFaultTM můžete snadno diagnostikovat a řešit jednoduché problémy s optickými linkami. Laserem vybavený VisiFault lokalizuje optická vlákna, prověřuje jejich kontinuitu a polaritu, pomáhá najít přerušení v kabelech, konektorech a spojích. Přístroj nabízí pro snadnější identifikaci dva módy – continuous a flashing. Snadné připojení přístroje zajišťuje kompatibilita s 2,5mm a 1,25mm konektory. VisiFault má odolnou konstrukci pro náročnou práci v terénu a disponuje baterií s velkou výdrží.

Prověřování vláken a lokalizace chyb

VisiFault vysílá jasný proud červeného světla, který je snadno viditelný na dálku. Připojte VisiFault na jeden konec optického vlákna a snadno najdete druhý konec i kdyby to bylo jedno z mnoha vláken v kabelu nebo končilo v racku. Přístroj vám umožní provádět jednoduché testy kontinuity a ověřovat správnou polaritu a orientaci vláken v konektoru s více vlákny jako je MT-RJ.

VisiFault dokáže rychle osvítit přerušení v optických linkách, poškozené konektory v propojovacích kabelech, vadné spojky a těsné ohyby vláken uvnitř a kolem skříní s vybavením. Možnosti výběru mezi nepřetržitým (continuous) výstupem pro stálé osvícení místa chyby nebo přerušovaný (flashing) výstup zajišťují, že místo chyby najdete snadno.

Snadno se používá

Integrovaný univerzální 2,5mm adaptér zajišťuje snadné připojení k SC, ST, FC a FJ konektorům. Doplňkový 1,25mm adaptér umožňuje připojení LC a MU konektorů. VisiFault můžete připevnit na pásek kalhot, takže ho budete mít vždy při ruce. Dvě AA baterie vám dají více než 80 hodin provozu v nepřetržitém (continuous) módu.

Odolná konstrukce

Fluke Networks vytvořili VisiFault tak, aby vydržel náročné podmínky. VisiFault má nárazu odolný plášť, který vydrží i tvrdé zacházení, což vám zajistí roky bezproblémového používání. Narozdíl od jiných, křehkých vizuálních lokátorů chyb (vizual fault locator), které používají svítící tělo přístroje nebo průhledný plastový kryt, je tělo VisiFault odolné, kompaktní pro použití v terénu a ergonomické pro zajištění uživatelského komfortu.